2013 m. vasario 18 d., pirmadienis

Mobilieji telefonai

Kai reikia paskambinti


Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai
Kas būtų, jei turėtumėte praleisti be mobiliojo ryšio visą dieną? O savaitę, mėnesį? Mobilieji telefonai šiandien reiškia užtikrintą ryšį su pasauliu. Todėl tikėtina, jog paprašius bent laikinai atsisakyti šios ryšio priemonės, daugelis žmonių mažų mažiausiai pareikalautų kompensacijos. Mobilųjį ryšį bent iš dalies galėtų atstoti internetas. Tačiau jam veikti reikia kompiuterio, o jį su savimi turime ne taip dažnai, kaip telefoną. Taigi, kokie yra šie mobilieji įrenginiai ir ką reikėtų žinoti, jei jūsų laukia naujas pirkinys?

Truputis istorijos

Mobilieji telefonai yra taip paplitę, kad dažnas iš mūsų turime net ne po vieną egzempliorių. Dažnai keičiame juos naujais, kad tik neatsiliktume nuo technologinių naujovių. Tyrimų duomenimis, 2005 m. 15% apklaustųjų mobilųjį telefoną įvertino kaip patį būtiniausią daiktą. Šiandien tokių žmonių būtų dar daugiau. Tačiau stebina tai, jog šis išradimas nėra toks jau senas. Pirmuoju prototipu, panašiausiu į dabartinį, galėtume pavadinti gremėzdišką daiktą, svėrusį virš 1 kg. Toks telefonas 1973 m. sėkmingai atliko skambučio funkciją. Jo kūrėjas — amerikietis Martinas Cooperis, tuometinis kompanijos „Motorola“ padalinio vadovas. Tokie telefonai priskiriami „pirmajai kartai“. Vėliau, apie 1990-uosius, atsirado „antrosios kartos“ mobilieji įrenginiai (jie naudojo skaitmeninius radijo signalus), o naujajame tūkstantmetyje (JAV — anksčiau) Europoje imta gaminti ir „trečiosios kartos“ telefonai. Pastariesiems ir priskiriami dabartiniai telefonai. 

Telefonų rūšys ir funkcijos

Kaip rodo tyrimų rezultatai, pasaulyje naudojamasi virš 5 milijardų mobiliųjų telefonų. Turint galvoje tokį milžinišką kiekį ir kartų transformacijas, nenuostabu, kad šie judriojo ryšio telefonai skirstomi į keletą rūšių. Yra išties daug mobiliųjų telefonų gamintojų: minėtasis „Motorolla“, ilgamečiai rinkos lyderiai „Nokia“, „Samsung“, „Blackberry“, „LG“ ir kt. Jų produkcija skiriasi savo specifika, todėl galimas ir toks skirstymas. Tačiau yra ir platesnių kategorijų. Plačiausiai žinomi įprasti ryšio įrenginiai, tačiau šiandien pastebimai auga ir išmaniųjų telefonų, planšetofonų paklausa. Skirtumus tarp šių rūšių galima atskleisti per funkcijas, kurias atlieka telefonai. Patys paprasčiausi mobilieji modeliai atlieka skambinimo, žinučių (SMS, MMS) funkcijas. Tačiau sunku rasti įrenginį, kuris neturėtų vaizdo kameros, diktofono, kalendoriaus, laikmačio, žaidimų. Dauguma tinkami ir naršymui internete (WAP). Išmanieji mobilieji telefonai skiriasi nuo paprastų savo operacine sistema, kuri labai primena kompiuterinę. Dėl to daugėja ir funkcijų: galingi vaizdo, garso grotuvai, GPS navigacija, belaidis internetas (Wi-Fi), televizija ir kt. Be to, išmaniųjų telefonų ekranas yra didelis, leidžiantis juos valdyti prisilietimais. Lietuvos rinkoje dar ne toks paklausus planšetofonas yra telefono ir planšetinio kompiuterio derinys, leidžiantis telefonu atlikti daugybę asmeniniam kompiuteriui būdingų užduočių. Tokie mobilieji telefonai internetu dirbančius turėtų ypač vilioti. Pastarųjų rūšių įrenginiai itin ploni ir lengvi. 

Patogaus pagalbininko kaina

Jei nusprendėte, jog pats laikas įsigyti ar pasikeisti mobilųjį telefoną, tikriausiai apsvarstėte, kokios funkcijos reikalingiausios. Ko gero, jau žinote, kurie modeliai jums yra patraukliausi. Belieka lemiamas klausimas: kaina. Mobilieji telefonai kaina labiausiai skiriasi priklausomai nuo rūšies, modelio naujumo. Mobilieji telefonai kaune parduodami daugybėje vietų: pradedant prekybos centrais, baigiant specializuotomis parduotuvėmis. Šiuo metu dažnai klientus domina mobilieji telefonai issimoketinai. Prekybos vietas, kur galima pasirašyti tokią sutartį, nesunku rasti interneto paieškos sistemoje įvedus mobilieji telefonai lizingu. Taip pat pravartu pasidomėti, kur parduodami naudoti mobilieji telefonai: už nedidelę kainą galima įsigyti vos savaitę ar mėnesį naudotą telefoną. Mobilieji telefonai — tai nepamainomas šiuolaikinio aktyvaus žmogaus pagalbininkas. Dėl to tikėtina, kad ateityje galėsime mėgautis dar daugiau nepakeičiamų šio įrenginio privalumų.